Česky Deutsch English

Odchovna plemenných býků Cunkov s.r.o.

Farma Kozák s.r.o.

OPB Cunkov s.r.o.
Úvod Odchovna Chov skotu Chov koní Embrya Lizy a krmiva Technologie Penzion Přepravníky Kontakt
 
OPB Cunkov s.r.o.

Můžeme Vám nabídnout:

prodej plemenných zvířat
zprostředkování nákupu a prodeje zvířat (skot, ovce)
prodej embryí (seznam ke stažení)
ustájení koní
projížďky na koních
krmnou směs pro telata (leták ke stažení)

 

 

CHOV SKOTU

FARMA KOZÁK S.R.O.


Chov masných plemen skotu

Firma Ing. Pavla Kozáka obhospodařuje přibližně 350 ha zemědělské půdy a nachází se na farmě Ostrý u Jistebnice, okres Tábor v Jihočeském kraji.

Z geomorfologického hlediska patří toto území do oblasti Středočeské pahorkatiny, okrsku Jistebnická vrchovina, vyhlášeného v roce 1994 přírodním parkem. Nadmořská výška se pohybuje od 500 do 650 m. n. m. Průměrná roční teplota činí 5 - 6°C a průměrný úhrn srážek je 700 - 800 mm.

Převážná část zemědělské půdy je využívána k pastvě skotu masných plemen, jehož chovem se firma především zabývá. Z chovaných plemen zde převládá charolais a limousine, v menší míře jsou zde zastoupeny i ostatní masná plemena (blonde d´Aquitaine, belgické modrobílé, masný simentál, aberdeen angus, piemontese).

Celé stádo se rozrůstá buď přirozenou plemenitbou nebo díky embryotransféru, kterým chce Ing. Kozák obohatit genetiku, jinak těžko dostupnou v ČR. Jalovičky narozené tímto způsobem slouží jako bohatý genetický materiál pro oživení celého stáda. Býčci naopak, po splnění všech náležitých kritérií, putují na odchov a testaci do "odchovny plemenných býků Cunkov s.r.o.", aby se zde, po skončení testu a základních výběrech, stali plnohodnotnými plemeníky.

Mezi další chovatelské aktivity Ing. Kozáka patří také úspěšný chov koní plemene Quarter Horse.

 
   
   
     
webdesign:Bohdan Havrda